Morawiecki liczy na zagraniczne firmy. "Chcemy być otwarci na biznes"

Z kraju

Morawiecki o stopie inwestycjitvn24
wideo 2/5

Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, w tym średnich przedsiębiorstw - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki w środę w rozmowie z korespondentami zagranicznymi w Polsce.

- Rozumiemy bardzo dobrze mechanizmy dzisiejszego świata, tego, jak funkcjonuje biznes. Chcemy być bardzo otwarci na międzynarodowy biznes i na jeszcze większe inwestycje w Polsce, nie tylko największych firm, ale także, średnich przedsiębiorstw - powiedział Morawiecki.

Większa swoboda przepływu usług

Jak ocenił, obecnie mamy do czynienia z wzrastającą tendencją do współpracy właśnie ze średniej wielkości przedsiębiorstwami. Premier podkreślił również, że polski rząd próbuje obecnie przekonać partnerów z Brukseli, że Unia Europejska powinna zwiększać swobodę przepływu usług. - Jeśli nie podejmiemy wyzwania wobec dużych korporacji z wysoko rozwiniętych państw Europy Zachodniej, wówczas niedługo pojawią się w Europie firmy ze Stanów Zjednoczonych czy Chin, z którymi będziemy musieli podjąć wyzwanie konkurencji - stwierdził szef polskiego rządu.

Autor: mb//dap / Źródło: PAP