"Potrafi wszystko, nazywa się rzeźnik". Monster Maluch na aukcji WOŚP

Z kraju

TVN TurboMonster Maluch na WOŚP2020

Monster Maluch to nic innego jak przerobiony na terenówkę Fiat 126p. Może być twój - licytacja w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa. Materiał programu "Raport" w TVN Turbo.

Jest to jedyna w swoim rodzaju terenówka. Monster Maluch został stworzony przez pasjonatów motoryzacji w zaledwie 99 godzin. Do budowy wykorzystano nadwozie Fiata 126p, a podwozie Suzuki Samurai'a. Samochód ma ważny dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC.

Na licytacji

- Potrafi wszystko. Nazywa się rzeźnik - zachwala terenowego fiata redaktor TVN Turbo Witold Odrobina.

- W 99 godzin mieliśmy zrobić Monster Malucha. Podnieść auto, żeby stało wysoko, dać większe koła terenowe. Zasada była taka, że wszystko musiało działać, wycieraczki, migacze. Auto miało być w stu procentach sprawne - wyjaśnia jeden ze współtwórców Marek Majewski.

Pojazd posiada dowód rejestracyjny Suzuki Samurai'a oraz ważne ubezpieczenie OC. Obecnie brak przeglądu technicznego.

Osoba, która wylicytuje Monster Malucha i chciałaby wyjechać nim na drogę publiczną będzie musiała poddać samochód badaniom i ocenie przez biegłego, który zdecyduje o dopuszczeniu auta do ruchu.

Monster Maluch na rzecz WOŚP - link do internetowej aukcji >

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Miliard złotych przekroczony

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 27 finałów Fundacja "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia.

Orkiestra zagra pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji".

Fundacja "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Autor: red. / Źródło: TVN Turbo

Źródło zdjęcia głównego: TVN Turbo