Czekoladowy gigant zainwestuje w Polsce. "Nowy rozdział w historii"

Z kraju


Producent takich słodyczy, jak czekolady Milka czy Alpen Gold oraz wafelków Prince Polo wybuduje w Bielanach Wrocławskich Centrum ds. Badań, Rozwoju i Jakości. Amerykańska firma wyda na ten cel 15 mln dolarów, a pracę znajdzie tam 250 osób z Polski i zagranicy.

W Polsce amerykański koncern reprezentowany jest przez spółkę Mondelez Polska. To właściciel takich marek jak czekolady Milka czy Alpen Gold, wafelki Prince Polo, batony 3BIT, czy ciastka: m.in. OREO, belVita, Petitki. Firma ma już regionie dwa zakłady produkcyjne - w Skarbimierzu (Opolskie) i w Bielanach Wrocławskich. Zatrudnionych jest tam ponad 1400 osób. Teraz w Bielanach Wrocławskich firma zamierza wybudować centrum, w którym będą prowadzone badania nad jakością, opakowaniami, preferencjami i oczekiwaniami konsumentów, a także konsultacje w sprawach regulacji dotyczących żywności. Inwestycja ma być gotowa do 2017 r.

Kluczowy rynek

- To nowy rozdział w historii naszej globalnej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Polska jest dla nas kluczowym rynkiem o znaczącym potencjale wzrostu i jednym z naszych najważniejszych rynków w Europie Środkowej. Dlatego właśnie tu tworzymy centrum badawczo-rozwojowe o światowym zasięgu- powiedział Rob Hargrove, wiceprezes zarządu ds. badań, rozwoju i jakości w Mondelez International. Mondelez International jest producentem z branży spożywczej o światowym zasięgu. Dochód netto tego koncernu w 2015 r. wyniósł około 30 miliardów dolarów. Firma jest liderem produkcji ciastek, czekolad, gum do żucia, cukierków i napojów rozpuszczalnych.

Słodkie święto fabryki. Największa czekolada na świecie dla mieszkańców miasta:

Słodkie święto fabryki. Największa czekolada na świecie dla mieszkańców miastaTVN24 BiS

Autor: PMB/gry / Źródło: PAP