TVN24 Biznes | Z kraju

Partie suplementu diety wycofane z obrotu. Przez szkodliwą substancję

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mp/ToL
Źródło:
PAP
Suplement diety wycofany z obrotu
Suplement diety wycofany z obrotuGIS
wideo 2/6
GISSuplement diety wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu określonych partii suplementu diety Moja Figura - Ograniczenie Łaknienia. Powodem jest zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu. Substancja ta jest szkodliwa dla zdrowia, a jej użycie zabronione w Unii Europejskiej.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Aura Herbals Sp. z o.o., wycofaniu produkowanych przez nią suplementów diety ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu - czytamy w komunikacie GIS.

Jak zaznaczono, jest to substancja szkodliwa dla zdrowia, a jej obecność w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.

Suplement diety wycofany

"W związku z powyższym firma, niezwłocznie po uzyskaniu informacji od producenta, podjęła działania mające na celu wycofanie z obrotu wskazanych partii produktów, wytworzonych z użyciem zanieczyszczonego składnika" - dodano.

Chodzi o suplement diety "Moja Figura – Ograniczenie Łaknienia" 60 kapsułek firmy Aura Herbals Sp. z o.o., ul. Grunwaldzka 49/2, 81-754 Sopot o numerze partii OL/010621 (data minimalnej trwałości: 01.06.2023 r.) i OL/300621 (data minimalnej trwałości: 30.06.2023 r.).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania partii suplementów diety z rynku.

Sanepid przekazał, aby nie spożywać produktów z wymienionych partii.

Autor:mp/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości