Młodzi liderzy na start. "Mentors 4 Starters" wyłoni osoby, które zmienią biznes i politykę?

Z kraju

TVN24 Biznes i ŚwiatProgram dla młodych liderów. "Stawiającyh pierwsze kroki na drodze zawodowej"

Idea wyszukiwania młodych osób mających potencjał, by zostać liderami w swoich społecznościach lub w biznesie czy na arenie politycznej narodziła się w Davos. - Staramy się dotrzeć do osób, które stawiają pierwsze kroki w życiu zawodowym i wesprzeć je swoim doświadczeniem zawodowym i życiowym - tłumaczy Wojciech Kostrzewa, prezes zarządu i dyrektor generalny ITI, a jednocześnie jeden z mentorów biorących udział w programie "Mentors 4 Starters".

"Mentors 4 Starters" ma pomóc w wyłonieniu młodych liderów. - W zeszłym roku ruszył projekt pilotażowy, który zebrał bardzo dobre oceny. Poprzez stronę mentors4starters.pl można przesyłać aplikacje. Spośród tych osób zostaną wybrani kandydaci na liderów - wyjaśnia Wojciech Kostrzewa.

Jak dodaje, to naturalny proces selekcji przyszłych przywódców.

- Nie mamy ambicji, aby zastępować system planowania kariery. W roli mentora powinny występować osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, które mogą wesprzeć młodych swoimi radami - tłumaczył Wojciech Kostrzewa.

Identyfikować przyszłych liderów

- Takie proste działania mają duże znaczenie właśnie w procesie identyfikowania przyszłych liderów. To nie znaczy, że każdy nim zostanie, ale jest większa szansa trafienia poprzez proces selekcji, na te osoby, które odgrywają albo będą odgrywały ważną rolę w swojej społeczności. W biznesie albo w polityce - mówił Kostrzewa.

Program rozpoczyna się w maju i ma zakończyć się pod koniec września (jest to uzależnione od terminów spotkań z mentorem).

Program „Mentors 4 Starters” jest organizowany przez warszawski odział Global Shapers, ogólnoświatową inicjatywę World Economic Forum.

Autor: pp / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 BiŚ

Raporty: