TVN24 Biznes | Z kraju

Oszuści podszywają się pod pracowników ministerstwa. Ostrzeżenie

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Policja ostrzega przed oszustami żerującymi na koronawirusie
Policja ostrzega przed oszustami żerującymi na koronawirusieTVN24
wideo 2/4
TVN24Policja ostrzega przed oszustami żerującymi na koronawirusie

Ministerstwo Finansów ostrzega przed telefonami od nieznanych osób, które przedstawiają się jako pracownicy resortu.

MF poinformowało w czwartkowym komunikacie, że oszuści "próbują bezprawnie uzyskać informacje dotyczące rzekomo przeprowadzonych kontroli i szczegółów prowadzenia działalności gospodarczej".

Jednocześnie resort przypomniał, że "Ministerstwo Finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych postępowań, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach".

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, należy wysłać informację na adres incydent@mf.gov.pl.

Ostrzeżenia policji

W ostatnich dniach mamy do czynienia z ofensywą oszustów. Policja poinformowała o SMS-ach z fałszywą informacją. Oszuści informują w nich o rzekomej konieczności dopłaty do dezynfekcji zamówionej paczki. W ten sposób 1800 złotych stracił mieszkaniec powiatu nakielskiego.

Policja wraz ze Związkiem Banków Polskich opublikowały także niedawno komunikat, w którym poinformowały o oszustach oferujących pomoc w złożeniu wniosku i uzyskaniu subwencji finansowych z Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jak wskazano, oszuści dzwonią, głównie do osób prowadzących działalność gospodarczą. "W trakcie rozmowy przestępcy starają się namówić rozmówców do skorzystania z ich usług w zakresie złożenia wniosku o wsparcie finansowe, który można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock

Pozostałe wiadomości