Mikołaj Wild został wiceministrem skarbu państwa

Z kraju

Wistula / Wikipedia (CC BY-SA 3.0)Mikołaj Wild został wiceministrem skarbu państwa

Premier Beata Szydło powołała Mikołaja Wilda na podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował resort w poniedziałek w komunikacie. Nie podano, czym będzie się zajmował nowy wiceminister.

Mikołaj Wild urodził się 4 kwietnia 1976 roku w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Amerykańskiego przy Uniwersytecie Warszawskim oraz University of Florida.

Jak podał resort, Wild był od lutego 2015 r. dyrektorem Departamentu Studiów i Analiz w Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. A od 2008 roku pracuje w Instytucie Wymiaru Sprawiedliwości, gdzie od 2013 roku jest Przewodniczącym Sekcji Prawa Ustrojowego.

W latach 2003–2006 był zatrudniony w Zespole Orzecznictwa i Studiów Biura Trybunału Konstytucyjnego. W 2006 r. został mianowany na stanowisko radcy, a w 2009 r. - na stanowisko starszego radcy Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa.

"Występował w postępowaniach sądowych m.in. w ponad stu sprawach rozpoznawanych przez Sąd Najwyższy, w sprawach dotyczących konsolidacji sektora energetycznego, otwartych funduszy emerytalnych, wdrażania prawa europejskiego, w sprawach o roboty budowlane, sprawach reprywatyzacyjnych, czy też postępowaniach grupowych. Współuczestniczył w przygotowywaniu stanowiska rządu w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, Trybunałem Konstytucyjnym, jak również w pracach legislacyjnych poświęconych organizacji wymiaru sprawiedliwości" - wskazało MSP w komunikacie.

Autor: gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wistula / Wikipedia (CC BY-SA 3.0)