Z kraju

Krupiński prezesem Pekao. Komisja Nadzoru Finansowego daje zielone światło

Z kraju

[object Object]
Dlaczego odwołano Michała Krupińskiego?TVN24 BiS
wideo 2/4

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła we wtorek zgodę na objęcie przez Michała Krupińskiego funkcji prezesa Banku Pekao SA - poinformowała KNF w komunikacie.

Krupiński od czerwca tego roku, decyzją rady nadzorczej Pekao SA, pełnił funkcję wiceprezesa Pekao SA, kierującego pracami zarządu. Fotel prezesa miał objąć dopiero po uzyskaniu zgody KNF. Zastąpił odwołanego przez radę nadzorczą Pekao SA z funkcji prezesa Luigiego Lovaglio.

Wcześniej w PZU

Michał Krupiński w styczniu 2016 r. został wybrany przez radę nadzorczą PZU na prezesa spółki. Piastował tę funkcję do marca, kiedy to został odwołany przez radę nadzorczą.

W 2011 roku został prezesem Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowanie na rynkach prywatnych i publicznych oraz doradztwo w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. W latach 2008-2011 pełnił funkcję Alternate Executive Director - członka rady dyrektorów Banku Światowego w Waszyngtonie. Z kolei w latach 2006-08 był m.in. wiceministrem skarbu.

Autor: msz//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PZU

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości