Nowy prezes PZU. Jest zgoda ważnej instytucji

Z kraju

mat. prasoweKNF wyraziła we wtorek zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na prezesa PZU SA

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła we wtorek zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na prezesa PZU SA - podała KNF w komunikacie.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) na posiedzeniu w dniu 24 maja 2016 r. jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Michała Krupińskiego na stanowisko Prezesa Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.

Przypomnijmy, że w grudniu 2015 roku z funkcji prezesa PZU na prośbę Skarbu Państwa zrezygnował Andrzej Klesyk.

Kim jest?

Michał Krupiński od 2011 roku był prezesem zarządu Merrill Lynch Polska i szefem bankowości inwestycyjnej dla Europy Środkowej i Wschodniej w Bank of America Merrill Lynch. Odpowiadał tam za nadzorowanie i prowadzenie projektów fuzji i przejęć, finansowania na rynkach prywatnych oraz publicznych. Doradzał w zakresie zarządzania aktywami, polityki inwestycyjnej oraz struktury kapitałowej, między innymi w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym.

W latach 2006-2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za nadzór właścicielski. Nadzorował program konsolidacji sektora energetyki.

7 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PZU wymieniło siedmiu członków rady nadzorczej spółki PZU. Do rady zostali wówczas powołani Piotr Paszko, Marcin Chludziński, Marcin Gargas, Maciej Zaborowski, Eugeniusz Krześniak, Radosław Potrzeszcz i Jerzy Paluchniak.

Z rady odwołano Zbigniewa Ćwiąkalskiego, Zbigniewa Derdziuka, Macieja Piotrowskiego, Dariusza Kacprzyka, Jakuba Karnowskiego, Aleksandrę Magaczewską oraz Dariusza Filara. W radzie pozostali natomiast Paweł Kaczmarek oraz Alojzy Nowak.

Członkowie zarządu są powoływani przez radę nadzorczą na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy pełne lata obrotowe.

Zobacz materiał "Faktów" TVN. Z Sejmu do spółek Skarbu Państwa (15.05.2016):

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Raporty: