Gajewski na miejscu Morawieckiego. Zgoda na nowego prezesa banku

Z kraju

tvn24Rada nadzorcza BZ WBK w połowie maja powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa

KNF dała zgodę na powołanie Michała Gajewskiego na prezesa BZ WBK. W listopadzie ubiegłego roku z funkcji tej zrezygnował Mateusz Morawiecki, obecnie wicepremier i minister rozwoju w rządzie Beaty Szydło.

Rada nadzorcza BZ WBK w połowie maja powołała Michała Gajewskiego na stanowisko prezesa. Objęcie funkcji miało nastąpić w dniu uzyskania zgody KNF oraz "nie wcześniej niż przed wygaśnięciem jego zobowiązań związanych z dotychczasowym zatrudnieniem".

Następca Morawieckiego

W listopadzie 2015 roku Mateusz Morawiecki złożył rezygnację ze stanowiska prezesa banku, aby objąć funkcje wicepremiera i ministra rozwoju w rządzie Beaty Szydło. Do pełnienia obowiązków prezesa powołany został Gerry Byrne, przewodniczący rady nadzorczej. Michał Gajewski latach 2008-2011 był wiceprezesem Banku BGŻ, gdzie odpowiadał za obszar Biznesu Detalicznego i Bankowość dla Małych Firm (SME). W 2012 rozpoczął pracę w Banku Millennium, początkowo w latach 2012-2015 był Dyrektorem Makroregionalnym w Pionie Bankowości Detalicznej, następnie w roku 2015 został powołany na funkcję członka zarządu ds. Detalu.

Modzelewski: interesy banków są dominujące

Modzelewski: interesy banków są dominująceTVN24 BiS

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24