Loteria okazała się hitem. Zarejestrowano miliony paragonów

Z kraju

tvn24W październiku Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych

W październiku Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych. Z tego prawie 375 tys. to paragony z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, która jest pierwszą z czterech branż premiowanych w loterii - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. Losowanie nagród odbędzie się 16 listopada.

To pierwszy miesiąc Narodowej Loterii Paragonowej, a ostatniego dnia października Polacy zarejestrowali ponad 2,3 miliona paragonów.

Szczytny cel

- To świetnie, że Polacy włączyli się do wspólnej zabawy. Pamiętajmy o tym, że osoby, które nie płacą podatków, oszukują w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny później zostać wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci, są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy. Każdego dnia muszą konkurować z oszustami, którzy wypychają ich z rynku, grając nieuczciwie. Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie tych zależności - powiedziała wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna, cytowana w komunikacie.

W minionym miesiącu Polacy rejestrowali średnio około 23 tys. paragonów na godzinę, dziennie – pół miliona. Pierwsze losowanie nagrody głównej Opla Astra nastąpi 16 listopada br. na antenie TVP Regionalna, losowanie nagród dodatkowych iPadów i tabletów - 27 listopada (transmisja na kanale Youtube loterii). Wszystkie te losowania odbędą się spośród paragonów zarejestrowanych w październiku – pierwszym miesiącu trwania loterii.

Losowanie nagrody specjalnej, z pierwszej premiowanej branży – fryzjerstwo i kosmetyka, Opla Insigni odbędzie się 18 stycznia 2016 r. również w TVP Regionalna. W losowaniu wezmą udział paragony branżowe zarejestrowane w październiku, listopadzie i grudniu.

Ministerstwo walczy z szarą strefą. Materiał "Faktów" TVN:

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24