Popularna sieć z burgerami bliska przejęcia

Z kraju

Boom na polskie mięso. "Mamy fenomen burgerowni"TVN24 BiS
wideo 2/3

Mex Polska podpisał list intencyjny, na mocy którego ma wyłączność na rozmowy w sprawie przejęcia co najmniej 51 procent udziałów w spółce Bobby Burger - podał Mex w komunikacie.

List został zawarty z Krzysztofem Kołaszewskim - wspólnikiem spółki Bobby Burger, działającym w imieniu własnym oraz z upoważnienia drugiego wspólnika – Bogumiła Jankiewicza.

Przejęcie restauracji

Mex podał w komunikacie, że na podstawie listu strony wyraziły wolę współpracy polegającej na zawarciu umów sprzedaży udziałów, na mocy których Mex lub spółka zależna nabędzie co najmniej 51 proc. udziałów w kapitale zakładowym BB. "Na mocy listu emitentowi przysługuje wyłączność na prowadzenie rozmów i negocjacji w sprawie zawarcia umów sprzedaży jakichkolwiek udziałów w BB w okresie 4 miesięcy od dnia podpisania listu" - napisano.

Mex Polska podejmie ostateczną decyzję dotyczącą zawarcia ewentualnej transakcji i jej warunków po przeprowadzeniu due diligence. Po zakończeniu badania i dokonaniu oceny przez Mex możliwości rozwoju i przewidywanych efektów zawarcia umowy, strony dokonają również ustalenia ceny nabycia udziałów. BB specjalizuje się w podawaniu hamburgerów. Z kolei Mex Polska to grupa kapitałowa zarządzająca lokalami gastronomicznymi, wśród których są m.in. marki PanKejk, The Mexican, Pijalnia Wódki i Piwa.

Autor: msz/ms / Źródło: PAP Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay