Kolejna spółka składa wniosek o upadłość

TVN24 Biznes

Mennica - Metale SzlachetneMennica Metale Szlachetne złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, a także wniosek o ogłoszenie upadłości

Mennica Metale Szlachetne z grupy Mennicy Polskiej złożyła do sądu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, a także wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowała Mennica w komunikacie.

Spółka podała, że stan niewypłacalności nastąpił w wyniku wypowiedzenia przez głównych wierzycieli umowy dotyczącej spłaty zobowiązań. Wśród wierzycieli wymieniono m.in. Bank Millennium, Credit Agricole Bank Polska, Bank BGŻ BNP Paribas, DZ Bank AG Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank Frankfurt am Main oraz PKO BP.

Postępowanie sanacyjne

Mennica Metale Szlachetne (MMSZ) podkreśla jednocześnie, że liczy na efekty restrukturyzacji, ponieważ złożyła wniosek o tzw. postępowanie sanacyjne. To ma "uzdrowić" sytuację w spółce.

W planie restrukturyzacyjnym Mennica Metale Szlachetne planuje dalszą optymalizację procesów i związanych z nimi kosztów, renegocjację umów z obecnymi odbiorcami, pozyskiwanie nowych kontraktów i pozyskanie finansowania.

Jak podkreśla spółka, "pomimo występującej przesłanki niewypłacalności MMSZ dysponuje majątkiem i zapleczem pozwalającym na kontynuowanie działalności generującej przychody".

Do istotnych wartości zalicza nie tylko majątek, ale także wykwalifikowanych pracowników, wieloletnie doświadczenie w branży, kontakty z podwykonawcami i dostawcami.

"Wszystkie te elementy pozwalają MMSZ na zdobywanie zleceń, a co za tym idzie na generowanie przychodów. Działania sanacyjne mają na celu przywrócenie MMSZ zdolności do wykonywania zobowiązań" - podaje firma.

Spółka zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem wyrobów z metali szlachetnych przeznaczonych dla przemysłu i dla indywidualnych klientów. Prowadzi procesy oczyszczania i odzyskiwania metali szlachetnych ze zużytych produktów i odpadów. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Mennica Polska.

Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłowe:

Miedź traciła ostatnio silniej niż inne metale przemysłoweTVN24 Biznes i Świat

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mennica - Metale Szlachetne