Megakumulacja w totku. Wiadomo też, kto gra najczęściej

Z kraju

TVN24BiS /Kumulacja w Lotto. Na co wydać 60 mln zł?

35 milionów złotych - nawet tyle będzie można wygrać w czwartkowym losowaniu Lotto. Obecna kumulacja narasta od 19 lutego. Z danych Totalizatora Sportowego, które przytacza "Gazeta Wyborcza" wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 procent dorosłych Polaków.

Ostatni wtorek znów nie przyniósł rozstrzygnięcia kumulacji w Lotto. Dlatego już w czwartek pula na wygrane za sześć trafnie wytypowanych liczb może wynieść nawet 35 milionów złotych.

Trafienie "szóstki" na tym poziomie to także zmiana układu czołówki rankingu lottomilionerów. Najwyższa dotychczasowa wygrana padła 22 sierpnia 2015 roku w Ziębicach - ponad 35,2 miliony złotych.

Kto gra?

Do tej pory w Lotto było 15 kumulacji o wartości co najmniej 30 milionów złotych. Z danych Totalizatora Sportowego, które przytacza "Gazeta Wyborcza", wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 procent dorosłych Polaków. Częściej grywają mężczyźni. Gdy kumulacja sięga 20-30 milionów złotych, sprzedaż zakładów jest nawet pięciokrotnie wyższa, niż gdy stawka wynosi 2 miliony złotych.

Co trzeci gracz mieszka w miejscowości powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W większych miastach pada najwięcej głównych wygranych. Liderem jest Warszawa.

Dlaczego gramy? Według dr Pauliny Bednarz-Łuczewskiej, socjolog z Akademii Leona Koźmińskiego, budzi się w nas irracjonalna nadzieja, że życie nagle diametralnie się odmieni, że z dnia na dzień i bez wysiłku staniemy się kimś innym.

Podatek od wygranej

Każdy szczęśliwiec musi pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2280 złotych pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej kwoty.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Losowania Lotto oraz Lotto Plus odbywają się we wtorki, czwartki i soboty.

Zobacz. Megakumulacja w Lotto. Gdzie grać, żeby zwiększyć swoją szansę na wygraną? (wideo z 06.05.2016)

06.05.2016 | Historyczna kumulacja w Lotto i geografia szczęścia. Kto ma największe szanse na wygraną?Maciej Mazur | Fakty TVN

Autor: jb / Źródło: tvn24bis.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: totalizator.pl