Masz mieszkanie, a z powodu franka musisz je wynająć? Blajer radzi, co zrobić

"Sposób na frankach" cz.2
TVN24 Biznes i Świat"Sposób na frankach" cz.2

Sposobem na to, jak zarabiać na mieszkaniu kupionym za kredyt we franku szwajcarskim jest jego wynajmowanie. Zwłaszcza dla tych, którzy nie są w stanie takiego mieszkania sprzedać w atrakcyjnej cenie. Jak przygotować taki lokal do transakcji? W “Sposobie na franka” w TVN24 Biznes i Świat eksperta pytał Paweł Blajer.

Co zatem warto zrobić, aby odpowiednio przygotować lokal dla potencjalnych najemców.

- Dość niebezpiecznym słowem jest tutaj zarabianie. To jest pewna forma ratowania się i dokładania jak najmniej. Jak sobie policzymy z jakimi kredytami i gotówką pozostają właściciele, to obawiam się, że nawet świeże kwiaty na stole, zmywarka i świeże ręczniki nie podniosą ceny wynajmu o 500 zł. Jeżeli mieszkanie było do tej pory przeznaczone do sprzedaży i w związku z tym bez mebli, to musimy dodatkowo zainwestować w jego wyposażenie. Bez tych kosztów nie wynajmiemy mieszkania - podkreśliła Maria Semczyszyn, dyrektor generalna Home Stagers Network Polska.

- Osoba, która poszukuje lokalu na wynajem, w pewnym sensie poszukuje takiej usługi hotelowej tylko taniej i hurtem. Trzeba właśnie tym się kierować, kiedy urządza się mieszkanie na wynajem - dodała.

Co ważne: jeżeli mieszkam w mieszkaniu, które chce wynająć a nie sprzedać, to warto najpierw się z mieszkania wyprowadzić i usunąć przedmioty osobiste.

Autor: mn / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Biznes i Świat

Raporty:
Pozostałe wiadomości