Jest nowy Rzecznik Finansowy

Z kraju

"Jak zrobiny taki błąd, informujemy swój bank" Rzecznik finansowy o procedurze odzywskiwania pieniędzy

Mariusz Golecki zostanie nowym Rzecznikiem Finansowym - poinformowało w mediach społecznościowych Ministerstwo Finansów.

Stanowisko utworzono 4 lata temu, na mocy Ustawy z 2015 r. o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym. Poprzednikiem urzędu był Rzecznik Ubezpieczonych.

"Minister Jerzy Kwieciński wręczył Mariuszowi Goleckiemu powołanie na stanowisko Rzecznika Finansowego: Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji" - podało Ministerstwo Finansów na Twitterze.

Rzecznik Finansowy

Kadencja poprzedniego Rzecznika Finansowego - funkcję tę piastowała Aleksandra Wiktorow - upłynęła 11 października. Pierwsza kadencja Rzecznika Finansowego rozpoczęła się 11 października 2015 roku. Na mocy ustawy do kompetencji Rzecznika należy: reprezentowanie interesów klientów szeroko rozumianego rynku finansowego, w tym zakładów ubezpieczeń, banków, biur usług płatniczych, instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych, biur maklerskich, członków spółdzielczych kas oszczędnościowo kredytowych i innych. W piątek zarząd grupy Lotos poinformował, że Golecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.

Autor: mp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/ Ministerstwo Finansów