Platforma inwestycyjna na liście ostrzeżeń KNF. Zawiadomienie trafiło do prokuratury

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
red.
Źródło:
PAP
Automaty do wymiany monet w oddziałach NBPNBP
wideo 2/4
NBPAutomaty do wymiany monet w oddziałach NBP

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisja Nadzoru Finansowego wpisała nowy podmiot - Margin Elite, który prowadzi platformę inwestycyjną marginelite.com. Ma to związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

"W poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r., na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisany został nowy podmiot: Margin Elite (platforma inwestycyjna - marginelite.com)" - czytamy.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce

Wobec tego podmiotu UKNF skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia).

Jak podało KNF, podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Kolejny podmiot na liście ostrzeżeń

To kolejny podmiot na liście ostrzeżeń publicznych KNF. W kwietniu wpisano Opole Bank Poland. W połowie marca na listę ostrzeżeń publicznych trafił Krisimarks Eood z siedzibą w Bułgarii. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczyło art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) i zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Autor:red.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: konkret24