"Nie ma mocnych Niemiec bez mocnej Europy"

Z kraju

TVN24 BiSSiwiec: nie ma mocnych Niemiec bez mocnej Europy

Dzisiaj nie ma mocnych Niemiec bez mocnej Europy i nie ma mocnej Europy bez mocnych Niemiec - stwierdził w programie „Świat” Marek Siwiec, były europoseł. - Niemcy są liderem Unii Europejskiej - powiedział Marek Migalski, były eurodeputowany. Goście TVN24 Biznes i Świat rozmawiali o kondycji współczesnej Europy po ostatnich problemach z Grecją.

Zdaniem byłego europosła Marka Migalskiego Niemcy w negocjacjach Unii Europejskiej z Grecją udowodniły, że są najsilniejszym krajem we wspólnocie.

- Są najbardziej wpływowi i ponoszą największą odpowiedzialność za sytuację Grecji. Są liderem UE. Niemcy są jedynym narodem, który zarówno chce, jak i ma możliwości, aby dominować w UE. Niemcy wiedzą, że losy wspólnoty zależą od nich i oni to wykorzystują - ocenił Marek Migalski.

Pomoc dla Grecji

Marek Siwiec, były europoseł powiedział, że w epoce zglobalizowanego świata „nie ma mocnych Niemiec bez mocnej Europy i nie ma mocnej Europy bez mocnych Niemiec”.

- Same Niemcy nie pomogłyby Grecji. Nie zrobiłby tego bez wsparcia UE, struktur Unii Europejskiej i pomocy tych mniejszych państw. Jeśli ktoś mówi, że to niemiecki plan podboju Europy, to ja mogę tylko załamać ręce - podkreślił Siwiec.

Autor: msz/gry / Źródło: tvn24bis.pl,

Źródło zdjęcia głównego: TVN24BiŚ