Przedsiębiorca Roku 2016: moja firma rośnie razem z ludźmi

Z kraju

Marcin Grzymkowski Przesiędbiorcą Roku EY

Marcin Grzymkowski, szef i twórca internetowego sklepu eobuwie.pl został w tym roku laureatem nagrody EY Przedsiębiorca Roku. W programie "Bilans" w TVN24 BiS zdradzał sekret sukcesu swojej firmy, która dziennie przyjmuje nawet 20 tysięcy zamówień na buty.

Przedsiębiorca Roku 2016 zwrócił uwagę, że na sukces firmy pracuje cały zespół, który składa się obecnie z 360 osób.

- Większość procesów prowadzona jest w naszej firmie. W każdym z działów mamy menedżerów, którzy odpowiadają za rozwój. Ta firma rośnie razem z ludźmi, zatrudnienie dynamicznie rośnie. Dla mnie bardzo istotna jest pasja. Jeśli każdy dział dobre wykonuje swoja prace, to ma to przełożenie na sukces - mówił.

Liczy się pasja

Gość TVN24 BiS wspominał, że doświadczenie zdobywał w sklepach stacjonarnych z obuwiem, prowadzonych przez członków rodziny. Na studiach wpadł na pomysł założenia sklepu internetowego. Początkowo udawało mu się sprzedawać kilka par butów dziennie, jednak z czasem popyt znacząco wzrósł.

Podkreślał, że początkowo rodzice traktowali jego nową działalność jako zabawę, jednak gdy zyski ze sprzedaży w sklepach stacjonarnych i online zrównały się, dali Grzymkowskiemu wolną rękę w prowadzeniu biznesu.

W tegorocznej edycji konkursu po raz pierwszy zdobywcą tytułu EY Przedsiębiorca Roku został laureat kategorii Nowe Technologie/Innowacyjność. Niezależne jury nagrodziło Marcina Grzymkowskiego za "napisanie historii transformacji gospodarczej w pigułce - przekształcenie firmy rodzinnej, działającej tradycyjnymi metodami, w firmę epoki digitalizacji - o dużej skali i znakomitych wynikach finansowych".

Eobuwie.pl to lider sprzedaży online markowego obuwia, akcesoriów i galanterii skórzanej. Firma działa w Polsce, na Słowacji, Węgrzech i Ukrainie, w Czechach, Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii oraz w Rumunii. W planach jest dalszy rozwój rynków zagranicznych. Od dziewięciu lat spółka systematycznie się rozwija, notując coroczne wzrosty sprzedaży. Eobuwie.pl ma w ofercie ponad 450 marek oraz asortyment przekraczający 35 000 produktów. W 2015 r. firma połączyła się z CCC, które posiada blisko 75 proc. akcji spółki.

TVN24 BiS jest partnerem konkursu EY Przedsiębiorca Roku.

Marcin Grzymkowski Przedsiębiorcą Roku EY:

Marcin Grzymkowski Przesiędbiorcą Roku EYTVN24 BiS

Autor: PMB / Źródło: tvn24bis