Najdroższa biżuteria w Polsce wystawiona na sprzedaż

Autor:
mp/ams
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes Desa Unicum o obrazie Fangora
Prezes Desa Unicum o obrazie FangoraTVN24
wideo 2/4
TVN24Prezes Desa Unicum o obrazie Fangora

Na sprzedaż w Polsce trafi biżuteria zaprojektowana przez słynnego projektanta Marca Newsona dla marki Boucheron. Naszyjnik wykonany z ponad dwóch tysięcy szafirów i diamentów, jest najdroższą biżuterią, jaką do tej pory wystawiono na sprzedaż w naszym kraju. Jej wartość szacowana jest na od 20 do nawet 25 milionów złotych. Zanim biżuteria zostanie sprzedana będzie można ją obejrzeć na wystawie od 22 do 26 października w Desa Unicum.

"'Julię', pokazywaną m.in. na pokazie haute couture Karla Lagerferda w Paryżu będzie można podziwiać w specjalnej, strzeżonej gablocie w Desa Unicum w Warszawie" - informuje dom aukcyjny.

Naszyjnik Marca Newsona wystawiony na sprzedaż

Jak opisuje Desa Unicum, naszyjnik zaprojektowany został na cześć słynnego matematyka Gatina Julii. Praca nad biżuterią trwała ponad 1500 godzin. Projekt Marca Newsona i Boucheron nie wszedł do produkcji seryjnej, a był stworzony na miarę.

Naszyjnik Marca NewsonaDesa Unicum

"Przedstawiciele liczącej sobie ponad 160 lat marki Boucheron przyznają, że to jeden z najdroższych naszyjników, jaki stworzyli w swojej historii. Jego cena może przekroczyć rekordowy poziom 20 mln zł. Jeszcze nigdy w historii polskiego rynku nie sprzedano tak drogiej biżuterii" - podaje Desa Unicum.

Naszyjnik Marca NewsonaDesa Unicum

"Dzieło marki Boucheron, przez ostatnie lata znajdujące się w kolekcji prywatnej, wykonane jest z białego złota. W kruszcu mistrzowie jubilerscy osadzili 423 diamenty różnej wielkości oraz 1739 szafirów ułożonych zgodnie z wielkością i natężeniem barwy. Ciemne szafiry przechodzą łagodnie w coraz jaśniejsze aż dochodzą do błyszczących diamentów. W środkowej części naszyjnika znajduje się największy diament, ważący aż 2,5 karata" - czytamy.      

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Marc Newson

Marc Newson uznawany jest za ikonę sztuki użytkowej. Magazyn "Time" zaliczył  go do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Sławę przyniosła mu współpraca ze słynnymi markami, takimi jak Apple, Louis Vuitton, Montblanc, Hermès, Nike, Hennessy czy Dom Pérignon. Jego prace znajdują się w stałych kolekcjach najsłynniejszych muzeów świata: Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMa) w Nowym Jorku, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie, czy Centrum Pompidou w Paryżu.

Autor:mp/ams

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Desa Unicum

Pozostałe wiadomości