PKP zapowiada inwestycje w dolinie Popradu. Zobacz, co się zmieni

Z kraju

sxc.huObecnie PKP S.A. prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi

16 dworców i stacji kolejowych zlokalizowanych przy linii kolejowej, biegnącej przez malowniczą dolinę Popradu w województwie małopolskim, zostanie zmodernizowanych lub zbudowanych na nowo. Polskie Koleje Państwowe ogłosiły przetarg na przygotowanie tych inwestycji.

Jak poinformował we wtorek Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP, przetarg obejmuje opracowanie dokumentacji przedprojektowej, okołoprojektowej oraz projektów budowlanych i wykonawczych dla 16 dworców i stacji kolejowych w dolinie Popradu.

Planowane modernizacje

Zgodnie z założeniami przebudowane i zmodernizowane będą stare budynki dworców w: Starym Sączu, Barcicach, Rytrze, Piwnicznej-Zdroju, Piwnicznej, Wierchomli Wielkiej, Żegiestowie i Żegiestowie-Zdroju. Nowe dworce powstaną w: Młodowie, Zubrzyku, Nowym Sączu Biegonicach, Łomnicy-Zdroju i Miliku. Na stacjach, gdzie nie ma budynku dworca - w miejscowościach Andrzejówka, Muszyna-Zdrój, Powroźnik - zmodernizowane będą elementy małej architektury. - Głównym celem realizowanych inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb wszystkich grup pasażerów i zapewnienie im najwyższych standardów obsługi - zaznaczył Bułtowicz. PKP liczą, że prace zaplanowane w dolinie Popradu uzyskają unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego. Według zapowiedzi PKP, planowane modernizacje i budowy nowych obiektów kolejowych w dolinie Popradu wpisują się w większy program, który docelowo ma objąć 464 obiekty w całej Polsce. Obecnie PKP S.A. prowadzi 139 inwestycji związanych z dworcami kolejowymi. Najbardziej zaawansowanych jest 10 projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze).

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o prokuratorskich zarzutach dla władz PKP S.A. Zobacz materiał "Faktów" TVN (03.03.2017):

Autor: mb/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu