TVN24 Biznes | Z kraju

Lufthansa chce wznowić loty z dwóch polskich miast

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb
Źródło:
PAP, TVN24 Biznes
Mikosz: branża lotnicza jest w stanie śmierci klinicznej
Mikosz: branża lotnicza jest w stanie śmierci klinicznejTVN24
wideo 2/4
TVN24Mikosz: branża lotnicza jest w stanie śmierci klinicznej

Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu - poinformował niemiecki przewoźnik. Wcześniej irlandzki Ryanair poinformował, że od 1 lipca chce realizować 40 procent dotychczasowego rozkładu lotów.

"Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o regulacjach dotyczących przyjazdu i kwarantanny w miejscu docelowym. Mogą się również spodziewać dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone są także usługi cateringowe świadczone na pokładzie" - czytamy.

Ponadto podczas całego czasu trwania podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Lufthansa wznowi rejsy

"Z początkiem czerwca Lufthansa ponownie zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu. Oznacza to w sumie 17 cotygodniowych połączeń z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu rejsów, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Lufthansa Group udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja" - poinformował przewoźnik.

Spółka podała, że połączenia Lufthansy z Polski pomiędzy 1 a 14 czerwca 2020 roku obejmą w tygodniu pięć rejsów z Krakowa i 12 z Warszawy do Frankfurtu.

Jak podano w komunikacie, w pierwszej połowie czerwca Lufthansa wznowi europejskie rejsy z Frankfurtu oprócz Warszawy, także do Hanoweru, na Majorkę, do Sofii, Pragi, Billund, Nicei, Manchesteru, Budapesztu, Rygi, Krakowa, Bukaresztu, Dublina oraz Kijowa. Z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Münster/Osnabrueck, Sylt, Rostocku, Wiednia, Zurychu, Brukseli oraz Palmy na Majorce.

Rozkłady rejsów wszystkich linii należących do Lufthansa Group mają być ze sobą ściśle koordynowane. Austrian Airlines zdecydowały o przedłużeniu zawieszenia wykonywania operacji lotniczych o kolejny tydzień, od 31 maja do 7 czerwca. Swiss planuje wznowienie rejsów w rejon Morza Śródziemnego oraz rozwinięcie oferty o największe miasta Europy, takie jak Paryż, Bruksela czy Moskwa.

Eurowings w ubiegłym tygodniu ogłosiły, że już od maja zaczną rozwijać podstawową ofertę z lotnisk w Duesseldorfie, Kolonii/Bonn, Hamburgu oraz Stuttgartu, dodając stopniowo 15 nowych europejskich kierunków, z naciskiem na region Morza Śródziemnego: Hiszpanię, Grecję, Portugalię i Chorwację. Brussels Airlines planuje wznowienie operacji lotniczych od 15 czerwca w ramach ograniczonej siatki połączeń.

Należy pamiętać, że na terytorium Polski nadal obowiązuje zakaz ruchu lotniczego. W niedzielę weszło w życie rozporządzenie, które przedłużyło zakaz przynajmniej do 23 maja br. Chodzi o loty krajowe oraz międzynarodowe samolotów przewożących cywilnych pasażerów. Polskie Linie Lotnicze LOT już wcześniej poinformowały, że odwołują wszystkie loty pasażerskie, krajowe i międzynarodowe, do 31 maja włącznie.

Irlandzki Ryanair od 1 lipca chce wykonywać 40 procent dotychczasowego rozkładu lotów, co oznacza tysiąc rejsów dziennie.

Największe linie lotnicze

Z najnowszych danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że irlandzki Ryanair pozostaje największą linią lotniczą w Polsce. Przewoźnik obsłużył w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu w ubiegłym roku blisko 12 milionów pasażerów, co stanowiło wzrost o 402 tysięcy pasażerów rok do roku. Na drugim miejscu sklasyfikowano Polskie Linie Lotnicze LOT - około 11,8 miliona pasażerów. Narodowy przewoźnik rósł jednak najszybciej. LOT przewiózł o ponad 1,4 miliona pasażerów więcej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejscu znalazł się węgierski Wizz Air - niecałe 9,5 miliona pasażerów, po wzroście o ponad 760 tysięcy pasażerów. Pierwszą piątkę zamknęły niemiecka Lufthansa - 2,3 miliona pasażerów oraz EasyJet - nieco ponad 1 milion pasażerów.

Autor:mb

Źródło: PAP, TVN24 Biznes

Pozostałe wiadomości