Największy niemiecki przewoźnik rozpocznie loty z Łodzi

Z kraju

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/2

Od marca przyszłego roku z Łodzi będzie można polecieć do Monachium. Regularne połączenia obsługiwane pięć dni w tygodniu uruchomi Lufthansa.

Prezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta Anna Midera podkreśliła, że to "historyczny moment, ponieważ Lufthansa po raz pierwszy rozpocznie operowanie z Łodzi".

- To doskonała wiadomość dla wszystkich mieszkańców Łodzi i całego regionu, którzy do tej pory korzystali z usług tego przewoźnika z innych portów lotniczych w Polsce – dodała.

Kiedy loty

Loty z Łodzi do niemieckiego portu przesiadkowego w Monachium będą realizowane pięć razy w tygodniu od 28 marca 2018 r. Trasę ma obsługiwać Bombardier CRJ-900 mieszczący na pokładzie blisko 100 osób. Wylot z Niemiec zaplanowano o godz. 6.05, maszyna wyląduje w Łodzi o 7.25. Samolot odleci do Monachium o 8.00, gdzie wyląduje o 9.20. Sprzedaż biletów ma ruszyć w środę. Midera wyraziła nadzieję, że to początek współpracy łódzkiego lotniska z niemieckimi liniami.

- Biorąc pod uwagę wskaźniki gospodarcze Łodzi i regionu, nasze badania dotyczące zapotrzebowania na loty do Niemiec, a także badanie z zakresu obszaru oddziaływania naszego lotniska na potencjalnych pasażerów w Polsce, jestem przekonana, że dzisiejszy dzień będzie pierwszym krokiem do naszej dalszej współpracy – mówiła.

Do Aten

Dyrektor Lufthansa Group w Polsce Frank Wagner poinformował, że Port Lotniczy w Łodzi, jako dziewiąty w Polsce, będzie oferował usługi tego przewoźnika. - Wraz z uruchomieniem nowych rejsów oferujemy doskonałe połączenie z wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, ale też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto – wskazał. Lotnisko w Monachium usytuowane około 35 km od stolicy Bawarii. To jeden z najpopularniejszych portów przesiadkowych w Europie. Łódzkie lotnisko ogłosiło wcześniej uruchomienie regularnych połączeń do Aten. Od maja przyszłego roku do stolicy Grecji będzie można polecieć raz w tygodniu - w soboty Ryanairem, który do tej pory obsługiwał z Łodzi trzy kierunki.

Autor: ps/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Leoncio J/CC BY-NC-SA 2.0