Gdańsk zyskuje nowe połączenie lotnicze. "Najważniejsze wydarzenie roku"

Z kraju

ShutterstockLoty z Gdańska do Amsterdamu uruchomi KLM od maja 2017 r.

Holenderskie linie lotnicze KLM uruchamiają nowe połączenie z Gdańska do Amsterdamu. Rejsy będą się odbywać codziennie od 15 maja 2017 r. Dla gdańskiego portu to najważniejsze wydarzenie bieżącego roku – uważa prezes lotniska Tomasz Kloskowski.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy poinformował, że KLM (w dosłownym tłumaczeniu Królewskie Towarzystwo Lotnicze) ogłosiła uruchomienie nowego połączenia lotniczego z Gdańska do Amsterdamu.

Gdańskie lotnisko

Gdańsk znalazł się wśród kilku europejskich miast, z którymi przewoźnik uruchamia połączenia. Dołączył do: Grazu (Austria), Porto (Portugal), Malagi (Hiszpania), Splitu (Chorwacja), Cagliari i Catanii (Włochy). Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski nie ma wątpliwości, że „dla lotniska w Gdańsku to najważniejsze wydarzenie bieżącego roku”.

- Jesteśmy dumni, że taki przewoźnik lotniczy zaufał nam i potwierdził potencjał naszego regionu - dodał. Przyznał, że o bezpośrednie połączenie z lotniskiem Schiphol w Amsterdamie Port Lotniczy zabiegał od wielu lat. Jest pewny, że połączenie będzie się cieszyło dużym powodzeniem. Do stolicy Holandii będzie można polecieć codziennie począwszy od 15 maja 2017 roku. Wylot do Gdańska został zaplanowany o godzinie 11.45, natomiast powrót do Amsterdamu o godzinie 14.05. Trasę ma obsługiwać samolot tylu Embraer 190, zabierający na pokład sto osób.

Kloskowski powiedział, że Port Lotniczy w Gdańsku zyskał dodatkowo członka kolejnego aliansu lotniczego – SkyTeam. Wśród jego członków są takie linie jak: Aeroflot, China Airlines czy Delta Air Lines. W listopadzie 2016 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył 297,8 tys. pasażerów, co stanowi 13,9 proc. wzrost w stosunku do listopada ubiegłego roku. Od początku bieżącego roku w Gdańsku obsłużono już 3,707 mln pasażerów, co oznacza średni wzrost na poziomie 7,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Port liczy, że w tym roku uda się obsłużyć rekordowe 4 mln pasażerów.

Lotnisko na Podlasiu:

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock