Od dawna nikt nie rozbił banku. Duża kumulacja w totku

TVN24 Biznes

Jakie są szanse na wygraną w Lotto?TVN24 BiS
wideo 2/3

20 milionów złotych - tyle może wygrać osoba, która w najbliższym losowaniu Lotto przy odrobinie szczęścia trafi "szóstkę". O nagrodę w trakcie tak dużej kumulacji może się starać nawet pięć razy więcej graczy niż podczas zwykłej gry, kiedy to wygrać można 2 miliony złotych.

Ostatnie losowanie, w trakcie którego padła "szóstka" odbyło się 5 września tego roku. Wtedy to zwycięzca zgarnął ponad 25 milionów złotych. Od tego czasu nikomu nie udało się trafić odpowiednich numerków. Stąd wysoka suma, jaką będzie można zgarnąć w najbliższym losowaniu.

Dzień losowania, w którym można wygrać 20 mln złotych wypada we wtorek. Jeżeli i tym razem żaden z graczy nie zgarnie głównej wygranej, to kolejne losowanie odbędzie się w czwartek, a potem w sobotę. I oczywiście z losowania, na losowanie kwota do wygrania będzie rosła.

Na czym polega gra?

Uczestnik losowania musi skreślić na kuponie sześć liczb spośród 49. Jeden kupon kosztuje 3 złote. Następnie maszyna losująca wskazuje wygrane liczby. Jeżeli zakreśliliśmy je na kuponie to wygrywamy. Problem w tym, że system pozwala na stworzenie 13 983 816 kombinacji. A to oznacza, że jeżeli chcemy mieć pewność wygranej, to wcześniej musielibyśmy wydać 41 951 448 złotych na wszystkie kupony.

Najwyższe wygrane

Choć 20 milionów złotych brzmi dobrze, to nie jest to historyczna kwota, która przewijała się w tej loterii.

Jak do tej pory, rekordzistą jest osoba, która wygrała prawie 37 mln złotych. Wygrana padła w połowie marca tego roku, a narastała ponad miesiąc. Natomiast pierwszą dziesiątkę najwyższych wygranych zamyka gracz, który zgarnął w Lotto ponad 28 milionów. Wygrana padła sześć lat temu.

10 najwyższych wygranych w historii Lotto w Polsce prezentuje tabela:

Najwyższe wygrane w Lotto w PolsceLotto

Wygrywająca musi jeszcze podzielić się z państwem. Od takiej nagrody należy odprowadzić podatek w wysokości 10 procent.

Z danych Totalizatora Sportowego, do którego należy marka Lotto wynika, że regularnie bądź okazjonalnie grywa 55 proc. dorosłych Polaków.

Częściej grywają mężczyźni. Gdy kumulacja sięga 20-30 mln złotych, sprzedaż zakładów jest nawet pięciokrotnie wyższa niż gdy stawka wynosi zaledwie 2 mln zł.

Autor: ps/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lotto/Shutterstock