Lotnisko w Krakowie z historycznym wynikiem

TVN24 Biznes

Ryanair stawia na krakowskie lotniskotvn24bis.pl
wideo 2/4

Lotnisko Kraków Airport odprawiło w październiku blisko 529,5 tys. pasażerów, czyli o 84 tysiące więcej niż w tym samym okresie 2016 roku. Tegoroczny październik był też pierwszym październikiem w historii portu, w którym został przekroczony próg 500 tysięcy pasażerów.

- Październik był znakomitym podsumowaniem sezonu letniego. Po raz pierwszy w tym miesiącu została przekroczona granica pół miliona obsłużonych pasażerów. Wkrótce jako pierwszy port regionalny w Polsce spodziewamy się obsłużenia 5-milionowego pasażera w ciągu roku. Pokazuje to potencjał gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski - ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek. Łącznie od 1 stycznia do 31 października 2017 r. krakowskie lotnisko obsłużyło prawie 4,9 mln pasażerów, czyli prawie tyle samo, co w całym zeszłym roku.

Nowe połączenia

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 października, znalazło się 88 połączeń oferowanych przez 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska, z czego 16 to nowe kierunki. Najwięcej nowości – 15 – wprowadził bazowy przewoźnik, irlandzki Ryanair.

Autor: tol/gry / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe