Lotnisko Chopina z zimowym rozkładem. Sporo nowości

Z kraju

Lotnisko w Radomiu w rękach Skarbu Państwa. Ekspert: stamtąd mało kto chce latać
wideo 2/6

Lotnisko Chopina w rozkładzie zimowym w swojej siatce połączeń będzie miało 114 tras regularnych i 40 czarterowych - poinformował w poniedziałek port. Wśród nowości są między innymi loty brytyjskiego przewoźnika EasyJet z Warszawy na lotnisko Londyn Gatwick czy rejsy LOT-u do London City.

Zimowy rozkład lotów obowiązuje od niedzieli.

Gdzie polecimy?

Jak poinformowało w komunikacie Lotnisko Chopina, w środę zostanie uruchomione połączenie na lotnisko Londyn Gatwick. "Nowa trasa wiąże się z powrotem do Warszawy, po kilku latach nieobecności, brytyjskiego przewoźnika EasyJet. Brytyjska linia rozpoczęła z dniem startu sezonu zimowego, czyli 28 października, loty do Genewy, Bazylei i Berlina Tegel" - czytamy w komunikacie. Także od środy węgierski Wizz Air uruchomi rejsu z Warszawy do Marrakeszu. PLL LOT od 29 grudnia rozpoczną loty do Turynu, a w styczniu 2019 r. regularne rejsy do London City. Tym samym podróżni z Warszawy w sumie uzyskają dostęp do czterech lotnisk w Wielkiej Brytanii. Ponadto LOT i Turkish Airlines zwiększą liczbę połączeń na trasie Warszawa–Stambuł. Polski przewoźnik zwiększy liczbę rejsów z pięciu do 12 tygodniowo, natomiast tureckie linie od 3 listopada zaproponują w każdą sobotę dodatkową szóstą rotację, obsługiwaną przez szerokokadłubowy Airbus A330. Z kolei Qatar Airways od niedzieli trasę Warszawa-Dausze obsługują Boeingami 787 Dreamliner, zamiast samolotem typu A320. Ponadto katarski przewoźnik zwiększy liczbę rejsów z 14 do 16 tygodniowo. W poniedziałki i piątki do stolicy Kataru będzie można polecieć trzy razy dziennie. W te dni arabski przewoźnik skieruje na tę trasę dodatkowego Airbusa A330. "Łącznie zimą 2018/2019 warszawskie Lotnisko Chopina będzie oferowało 114 tras regularnych i 40 czarterowych" - czytamy. Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. lotnisko odprawiło 15,8 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż rok wcześniej, a w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. - 13,7 mln. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".

Na drugim miejscu w Polsce znalazło się w ubiegłym roku lotnisko Kraków-Balice (ponad 5,8 mln pasażerów), a na trzecim - port w Gdańsku im. Lecha Wałęsy (ok. 4,6 mln podróżnych).

Autor: tol//dap / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl