Z kraju

Warszawskie lotnisko montuje bezpłatne aparaty telefoniczne

Z kraju

[object Object]
Maciej Nykiel o opóźnieniach na lotniskachTVN24 BiS
wideo 2/3

Warszawskie Lotnisko Chopina zainstalowało pięć aparatów telefonicznych, z których można bezpłatnie zadzwonić na krajowe numery komórkowe i stacjonarne - poinformował port. Aparaty, w kolorze żółtym, znajdują się w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej.

Jak poinformowałow komunikacie lotnisko, dostępnych jest pięć aparatów telefonicznych w różnych częściach portu - zarówno w strefie ogólnodostępnej, jak i zastrzeżonej. Urządzenie można znaleźć m.in. na poziomie przylotów, w hali odbioru bagażu, czy w strefie Schengen.

Żółty aparat telefoniczny

Obok zamontowanego na ścianie aparatu telefonicznego koloru żółtego, umieszczona jest instrukcja obsługi w języku polskim i angielskim. Zgodnie z nią, telefon jest ogólnodostępny i bezpłatny. Można z niego zadzwonić wyłącznie na numery polskich operatorów. Ponadto, wybierając na klawiaturze telefonu przycisk "A" można bezpośrednio połączyć się z informacją lotniskową, "B" – z ratownictwem medycznym, "C" – z policją, a "D"- ze Służbą Ochrony Lotniska. Lotnisko Chopina to największy port w Polsce. Obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w kraju. W lipcu i sierpniu port obsłużył ponad 3,4 mln pasażerów i jest to o blisko jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie rok temu. W sumie, przez pierwsze osiem miesięcy br. lotnisko obsłużyło 10,4 mln pasażerów – to o 24 proc. więcej, niż w analogicznym okresie 2016 roku. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów, w tym roku - według szacunków - ma to być 14 mln podróżnych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" zatrudniające ponad 1,5 tys. osób.

Autor: MS / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości