Z kraju

Lotnisko Chopina w TOP10 w Europie. Tu wygodnie się prześpisz

Z kraju

Lotnisko Chopina w pierwszej dziesiątce w Europie

Lotnisko Chopina na warszawskim Okęciu znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych portów w Europie. Konkurs zorganizował portal Sleeping in Airports, a jego użytkownicy oceniali lotniska według czterech kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości oraz jakości obsługi.

Podróżni mogli oddawać swoje głosy na poszczególne porty lotnicze od listopada 2014 do końca września 2015 r. Łącznie, w rankingu zestawiono 50 lotnisk, warszawskie zajęło 10. pozycję. Oprócz Okęcia, doceniono inne polskie porty – w Gdańsku (17. miejsce), Rzeszów-Jasionka (24. miejsce) oraz Katowice (48. miejsce).

Internauci docenili lotnisko Chopina m.in. za miłą i pomocną obsługę, doskonałe oznakowanie terminala oraz darmowy i nielimitowany dostęp do Internetu. Atutem okazała się liczba gniazdek elektrycznych dostępnych dla pasażerów, całodobowe restauracje i bary oraz atrakcyjne place zabaw dla dzieci.

Darmowe wifi, restauracje, blisko centrum

- Po otwarciu nowej części terminala Lotnisko Chopina zdecydowanie zmieniło się na lepsze. Darmowe wifi, szeroki wybór restauracji i barów, ekologiczna żywność - teraz jest tu wszystko czego potrzebuję podczas podróży – czytamy w ankiecie jednego z pasażerów. Inni podkreślali dogodne położenie lotniska, jak i fakt że łatwo się do niego dostać komunikacją publiczną.

Według autorów raportu, jakość obsługi pasażerów na lotniskach poprawia się wraz ze wzrostem ruchu lotniczego i częstotliwości odbywanych podróży.

-Lotniska w Europie stają się coraz bardziej przyjazne dla osób, które czekając na przesiadkę potrzebują się zdrzemnąć. Obsługa traktuje to zupełnie normalnie i akceptuje bez żadnych zastrzeżeń – piszą autorzy raportu.

Najlepszym w kategorii lotnisk europejskich okazało się lotnisko w Monachium, nieznacznie wyprzedzając Helsinki i Zurych. W najlepszej dziesiątce znalazły się również lotniska w: Porto, Tallinie, Amsterdamie, Atenach, Sztokholmie i Wiedniu. Ranking światowy zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.

Lotnisko Chopina w Warszawie już po raz drugi znalazło się w czołówce najlepszych lotnisk w Europie. Poprzednio wyróżnione zostało w ten sposób w 2013 roku.

W rankingu znalazły się też inne polskie lotniska:

1. Munich International Airport, Germany (MUC)

2. Helsinki International Airport, Finland (HEL)

3. Zurich Kloten International Airport, Switzerland (ZRH)

4. Porto Francisco Sá Carneiro Airport, Portugal (OPO)

5. Tallinn International Airport, Estonia (TLL) 10. Warsaw Chopin International Airport, Poland (WAW)

17. Gdańsk Lech Wałęsa Airport, Poland, (GDN)

24. Rzeszów–Jasionka Airport, Poland (RZE) 48. Katowice International Airport, Poland (KTW) … 50. Bristol Airport, England (BRS)

Pozostałe wiadomości