Mobilne aplikacje łowią uczestników loterii. Ministerstwo ostrzega

Z kraju

tvn24Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów ruszyła 1 października 2015 r.

Ministerstwo Finansów i Unique One nie opracowały aplikacji mobilnych, służących do rejestracji paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej. Nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne szkody poniesione na skutek korzystania z niej - ostrzegają organizatorzy loterii.

Jednocześnie ministerstwo informuje, że rejestracja paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej odbywa się poprzez formularz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie internetowej loterii: www.loteriaparagonowa.gov.pl

Zainteresowanie spada

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów ruszyła 1 października 2015 r. Ma na celu wspieranie uczciwych przedsiębiorców i równej konkurencji, budowanie nawyku brania i wydawania paragonów oraz uświadomienie zależności między braniem paragonu a wpływami do budżetu.

Co miesiąc wśród uczestników rozlosowywane są cenne nagrody: samochody osobowe, notebooki i tablety. Co istotne, wszystkie nagrody w Narodowej Loterii Paragonowej są zwolnione z podatku.

Z danych resortu finansów wynika, że liczba rejestrowanych do losowania paragonów z miesiąca ma miesiąc spada. Do końca maja było ich w sumie ponad 90 mln, w samym maju zarejestrowano prawie 7 mln dokumentów, w kwietniu 8 mln sztuk. Tymczasem w październiku ubiegłego roku, kiedy loteria ruszała, konsumenci zarejestrowali 17 mln paragonów, a miesiąc później 15 mln. Dla porównania na Słowacji w ciągu całego roku obowiązywania podobnej loterii zgłoszono ok. 85 mln paragonów.

Zobacz materiał o uruchomieniu loterii paragonowej:

Autor: tol//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24