W megakumulacji do wygrania 130 milionów złotych. Losowanie w piątek, trzynastego

Z kraju

Rekordowe wygrane w loteriach
wideo 2/3

Od niedawna Polacy mogą brać udział w europejskiej loterii Eurojackpot, w której już kilka osób z Polski wygrało ponad milion złotych. W najbliższym losowaniu główna wygrana wynosi 130 milionów złotych.

W ostatnim losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. Dlatego obecnie w puli na najwyższe wygrane w najbliższym losowaniu znajdzie się nawet 130 milionów złotych. Głosowanie odbędzie się w piątek 13 października.

Wygrane Polaków

Najwyższa wygrana, jaka padła do tej pory w Eurojackpot w Polsce została odnotowana w ubiegłym tygodniu w Łańcucie. Było to 2 544 958,40 zł. Co ciekawe, grający w Polsce dzięki korzystnej wymianie kursowej euro na złote wygrywają więcej. Pokazała to po raz kolejny odnotowana wygrana III stopnia, która w Polsce wyniosła 1 127 877,90 zł podczas, gdy w innych państwach to 98 395,50 euro.

Eurojackpot - wygrane, które padły w Polsce w ostatnim losowaniuEurojackpot

Zasady zakładu

Grę Eurojackpot we wrześniu na polski rynek wprowadził Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, który jest spółką skarbu państwa z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą od ponad 60 lat na rynku loteryjnym. Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju. Wygrane równe i wyższe niż 10 mln euro wypłacane są w euro, ale na życzenie grającego mogą być wypłacone w złotówkach.

Europejska loteria

Eurojackpot to gra liczbowa o europejskim zasięgu, która została uruchomiona w marcu 2012 roku. Jak podkreśla Totalizator Sportowy, loteria pozwala na generowanie wygranych o wysokościach teoretycznie niemożliwych do osiągnięcia w grach oferowanych na pojedynczych rynkach. Gra powstała właśnie w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, oczekującego wyższych kumulacji niż te oferowane przez pojedyncze firmy loteryjne. Od połowy września Polacy mogą w niej uczestniczyć wraz z graczami z 17 państw europejskich.

Autor: msz/ms / Źródło: tvn24bis.pl