LOT stawia na egzotykę. Od maja nowe połączenie

Z kraju

Singapur - magnes na turystówTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Polskie Linie Lotnicze LOT od maja przyszłego roku uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Warszawa-Singapur - poinformowała spółka w czwartek. Lot na tej trasie potrwa około 12 godzin i będzie wykonywany przez najnowocześniejszy samolot LOT-u, czyli Boeing 787 Dreamliner.

LOT bezpośrednie rejsy do Singapuru rozpocznie od 15 maja 2018 r. To będzie piąte połączenie przewoźnika do Azji, oprócz Astany, Tokio, Seulu i Pekinu.

Do Singapuru

Nowy kierunek będzie obsługiwał Boeing 787 Dreamliner, który na pokład może zabrać 252 pasażerów. Na początku podróżni będą mieli do wyboru trzy rejsy w tygodniu. Samoloty z Warszawy do Singapuru będą latały we wtorki, czwartki i soboty, a z Singapuru do Polski w poniedziałki, czwartki i soboty. Tak będzie do końca czerwca. Od lipca do końca sezonu letniego, czyli do końca października 2018 r., dreamliner będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu. Dojdzie poniedziałkowy rejs z Warszawy i powrotny z Singapuru w środę. "Boeing 787 Dreamliner w trakcie lotu na trasie Singapur - Warszawa pokona ok. 9,5 tys. km. Rejs potrwa około 12 godzin." – mówił, cytowany w komunikacie, prezes PLL LOT Rafał Milczarski. Jak podkreśliła spółka w komunikacie, Singapur to jedna z najprężniej rozwijających się gospodarek regionu, a w przeliczeniu na głowę trzeci najbogatszy kraj świata, którego przychód na mieszkańca sięga 90,1 tys. dol. rocznie. Ten azjatycki tygrys jest też największym inwestorem w Polsce spośród krajów ASEAN (Association of Southeast Asian Nations) i piątym spośród wszystkich krajów azjatyckich. Singapur zajmuje także szóste miejsce pod względem największych inwestycji w Unii Europejskiej. Położony w sercu Azji Południowo-Wschodniej pełni rolę najważniejszego portu przesiadkowego w regionie.

Miejsce przesiadek

LOT wskazał, że pasażerowie z Polski i Europy, którzy skorzystają z nowego połączenia polskiego przewoźnika, będą mieli krótką podróż do sąsiadujących krajów w regionie, np. do Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Indonezji i Filipin, a także do Australii i Nowej Zelandii. Linia zwróciła uwagę, że w ciągu kilku ostatnich lat kraje te stały się najbardziej pożądanymi kierunkami podróży dla turystów z Europy. "Między Europą a Singapurem podróżuje prawie 3 mln pasażerów rocznie. Kraj ten jest bramą dla dalszych podróży w głąb Azji, a nawet do Australii i Oceanii." - podkreślił Milczarski. Jak dodał, to również oferta dla podróżnych z Południowo-Wschodniej Azji, którzy chcą odwiedzić Europę Środkowo-Wschodnią i Zachodnią. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 20 tras, m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu.

Autor: ps / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock