Inwestor zainteresowany LOT-em. Na stole kilkaset milionów złotych

Z kraju

mat. prasoweLOT przetrwał dzięki 527 mln złotych pomocy publicznej

Fundusz Indigo Partners jest zainteresowany potężną inwestycją w LOT - podaje "Puls Biznesu".

LOT po dwóch latach restrukturyzacji wyszedł na prostą. Teraz - jak podaje "Puls Biznesu" - spółką zainteresowany jest fundusz inwestycyjny Indigo Partners.

Inwestor

- Fundusz chce zainwestować w LOT i sfinansować rozwój spółki. Jeśli Ministerstwo Skarbu Państwa podpisze z funduszem list intencyjny, zaczną się negocjacje ostatecznej umowy inwestycyjnej. Jej przedmiotem nie będzie sprzedaż akcji, lecz podniesienie kapitału. Indigo jest gotowy zainwestować w LOT w różnej formie nawet kilkaset milionów złotych - twierdzi źródło „PB”. Jak podaje dziennik,w negocjacje zaangażowani są Ministerstwo Skarbu Państwa, zarząd LOT-u i doradca - firma Rothschild. Sam fundusz inwestycyjny nie komentuje doniesień "PB", ale resort skarbu przyznał, że "prowadzi analizy, które mają na celu zdefiniowanie ścieżki przekształceń własnościowych PLL LOT i znalezienie optymalnego z punktu widzenia skarbu państwa scenariusza rozwoju spółki, którego elementem powinno być pozyskanie partnera strategicznego".

Według doniesień "PB" inwestor chce, aby Warszawa stała się głównym portem przesiadkowym dla Europy Środkowej i Wschodniej. Gazeta pisze, że w ciągu pięciu lat w przedsiębiorstwie LOT i spółkach okołolotniczych może powstać kilka tysięcy miejsc pracy.

Autor: msz//bgr / Źródło: Puls Biznesu,

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe