Rejs potrwa 50 minut. Po czterech latach wraca połączenie krajowe

Z kraju

Rafał Milczarski ponownie prezesem spółki PLL LOTTVN24 BiS
wideo 2/5

Polskie Linie Lotnicze LOT od 27 października uruchomią połączenia między Bydgoszczą a Warszawą. Łącznie w ciągu tygodnia będzie się odbywać dziesięć rejsów w obie strony.

Loty z Bydgoszczy do Warszawy będą obywać się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty w godzinach 6.00-6.50 oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-16.00. Z kolei rejsy z Warszawy do Bydgoszczy we wtorki, środy, czwartki, piątki i niedziele w godzinach 23.00-23.50 oraz od poniedziałku do piątku w godzinach 13.40-14.30.

Loty krajowe

To powrót tego połączenia po ponad czterech latach. Portal branżowy fly4free.pl przypomniał, że rejsy na trasie Bydgoszcz - Warszawa do wiosny 2015 roku obsługiwał Eurolot.

"Powrót bezpośrednich połączeń lotniczych z Bydgoszczy do Warszawy jest realizacją celu wpisanego w plan wieloletni lotniska. Dzięki uruchomieniu lotów do Warszawy uzyskujemy dostęp do dwóch lotnisk hubowych (Frankfurt, Warszawa) z Bydgoszczy, co umożliwi naszym pasażerom planowanie podróży do wielu europejskich miast z wylotem rano i powrotem wieczorem" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA Tomasz Moraczewski.

Połączenia obsługiwać będzie samolot Bombardier Q400 zabierający na pokład 78 pasażerów. Rejsy będą się odbywać od 27 października, czyli od początku sezonu zimowego.

LOT nie jest jedynym przewoźnikiem, który ma w swojej siatce połączenia krajowe. Rejsy na trasach Wrocław - Gdańsk, Kraków - Gdańsk i Kraków - Szczecin obsługuje Ryanair.

Drugi przewoźnik

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że PLL LOT obsłużyły w ubiegłym roku w polskich portach lotniczych w krajowym i międzynarodowym ruchu regularnym 10,5 miliona pasażerów.

Najwięcej, bo 11,5 miliona pasażerów obsłużył Ryanair. Na trzecim miejscu znalazł się Wizz Air - 8,7 miliona pasażerów. Poza podium sklasyfikowano Lufthansę. Niemiecka linia lotnicza obsłużyła 2,2 miliona pasażerów.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock