330 kilometrów nowych dróg do końca roku. Oto lista

[object Object]
Droższe paliwo na stacjach przy autostradach. Dlaczego?tvn24bis.pl
wideo 2/6

Około 330 kilometrów dróg ma oddać do użytku do końca tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o odcinki w województwach: dolnośląskim, lubelskim, lubuskim, mazowieckim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim.

Jak wynika z informacji przekazanej tvn24bis.pl przez GDDKiA, najszybciej, bo w drugiej połowie lipca kierowcy mają pojechać 9-kilometrowym odcinkiem S8 Ostrów Mazowiecka - granica województwa podlaskiego.

Na przełomie lipca i sierpnia do użytku zostanie oddany dojazd do przeprawy mostowej na Wiśle w Puławach w województwie lubelskim. Odcinek o długości około 12 kilometrów jest w ciągu drogi S12. W podobnym okresie planowane jest także udostępnienie fragmentu drogi ekspresowej S3 w województwie lubuskim. Kierowcy mają pojechać odcinkiem o długości 16 kilometrów od węzła Nowa Sól Południe do Gaworzyc. Zgodnie z planami GDDKiA w drugiej połowie sierpnia do użytku zostanie fragment S8 w województwie mazowieckim od węzła Poręba do początku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości 16 kilometrów. Ku końcowi zbliża się także realizacja prac na kolejnym odcinku S3 na Dolnym Śląsku. Na przełomie sierpnia i września kierowcy mają pojechać prawie 17-kilometrowym odcinkiem od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów.

Ponadto w tym podobnym terminie przejezdny ma być około 14-kilometrowy odcinek od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ.

Według GDDKiA możliwe, że we wrześniu kierowcy pojadą fragmentem obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej numer 16. Odcinek Olsztyn Zachód - Olsztyn Południe ma 10 kilometrów.

Pod koniec września planowane jest oddanie do ruchu 13-kilometrowego odcinka S8 od Wyszkowa do węzła Poręba.

Kolejne odcinki pod koniec roku

Na ukończeniu są także odcinki drogi S5 w województwie wielkopolskim: Radomicko - Leszno Południe oraz Leszno Południe - Kaczkowo. Kierowcy mogą nimi pojechać na przełomie trzeciego i czwartego kwartału.

W październiku kierowcy mogą pojechać trzema odcinkami S7. Chodzi o fragmenty ekspresówki: Koszwały - Nowy Dwór Gdański (około 20 kilometrów), Nowy Dwór Gdański - Kazimierzowo (około 19 kilometrów) oraz Radom - Jędrzejów (około 25 kilometrów). Możliwe, że w tym roku do ruchu zostanie oddany początek obwodnicy Radomia w ciągu drogi S7 o długości 21 kilometrów.

Zgodnie z informacjami przesłanymi przez GDDKiA, na końcówkę roku planowane jest oddanie do użytku kolejnych odcinków S3 o łącznej długości przekraczającej 66 kilometrów.

Chodzi o fragmenty od węzła Zielona Góra Północ do węzła Niedoradz i od węzła Niedoradz do drogi wojewódzkiej numer 283 w województwie lubuskim, a także od węzła Legnica II do węzła Jawor II i od węzła Jawor II do węzła Bolków w województwie dolnośląskim.

Możliwe, że w czwartym kwartale kierowcy pojadą również 15-kilometrowym odcinkiem S5 z Poznania do Wronczyna.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości