Lidl wycofuje produkt. "Nie zaleca się dalszego spożywania"

Z kraju


Lidl poinformował o wycofaniu jednej partii kapusty pekińskiej. Powodem są wyniki badania, które wykazały w produkcie przekroczenie dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat.

Jak poinformowano w komunikacie, produkt sprzedawano w dniach 13-14 sierpnia br. w wybranych sklepach w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, lubuskim.

Chodzi o kapustę o numerze partii L32/06.

Wewnętrzne badania wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu pestycydu Dimetoat oraz jego metabolitu Ometoat. W związku z tym firma podjęła decyzję o wycofaniu produktu.

Towar można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Jednak - jak dodano - ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy koszty zakupu zostaną zwrócone po okazaniu paragonu.

Co ważne, wszystkie inne partie kapusty pekińskiej, sprzedawane w sieci Lidl poza okresem 13-14 sierpnia 2018 roku, nie są objęte wycofaniem.

Jakie dolegliwości?

"Dimetoat/Ometoat może powodować łzawienie, zwężenie źrenic oraz wystąpienie przejściowych dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu" - poinformowano w komunikacie.

ZOBACZ KOMUNIKAT

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock