Lidl wycofuje produkt. Prawdopodobieństwo "porażenia prądem"

Z kraju

Porady UOKiK-u dotyczące zakupu elektronarzędziUOKiK
wideo 2/2

Lidl poinformował o wycofaniu z rynku produktu, który z uwagi na błąd produkcyjny może razić prądem elektrycznym. Klienci są proszeni o zwrot produktu. Chodzi o ekspres do kawy SEMS 1100 A1 marki Silvercrest.

"Z uwagi na błąd produkcyjny w jednostkowych przypadkach w artykule o podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia porażenia prądem elektrycznym" - wskazano w komunikacie.

Firma Kompernass Handelsgesellschaft mbH prosi wszystkich klientów o zastosowanie się do wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania produktu.

Lidl wycofuje ekspres do kawy

Chodzi o ekspres do kawy SEMS 1100 A1 marki Silvercrest, o numerze (IAN) 313486. Numer jest podany na spodzie urządzenia.

Jak czytamy w komunikacie, artykuł był sprzedawany w sklepie Lidl online w Polsce od 9 maja 2019 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

"Wszyscy klienci, którzy dokonali zakupu ekspresu w sklepie online mogą odesłać go bezpłatnie za pomocą etykiety zwrotu, którą otrzymacie Państwo kontaktując się z nami poprzez formularz dostępny na stronie: https://www.lidl-sklep.pl/contact lub telefonicznie: 800 012 071" - poinformowali przedstawiciele sieci.

Jednocześnie zapewnili, że zwrot środków nastąpi "niezwłocznie po odebraniu przesyłki". W komunikacie zwrócono uwagę, że "inne artykuły marki Silvercrest, a w szczególności pozostałe produkty firmy Kompernass Handelsgesellschaft mbH, nie są objęte wycofaniem".

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock