Lidl wycofuje produkty. Ważne ostrzeżenie dla klientów

Z kraju

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyttvn24bis
wideo 2/3

Lidl Polska poinformował, że wycofuje z półek krojone pomidory w puszkach. "Klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu oraz zrezygnować z jego spożywania"- podkreślono.

"Lidl Polska wycofuje aktualnie produkt »Freshona Krojone pomidory sort bazylia« oraz »Italiamo Krojone pomidory sort bazylia« z datą minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224" - czytamy w komunikacie.

Można się zranić

Jak dodano, powodem wycofania z obrotu jest "możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego".

"Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu oraz zrezygnować z jego spożywania" - zaznaczono. Firma zapewnia, że ze względu na ochronę konsumentów reakcja Lidl Polska była "natychmiastowa".

Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy, dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu. Inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, w tym inne produkty marek "Freshona" oraz "Italiamo", nie podlegają wycofaniu. Firma przeprosiła klientów za powstałe niedogodności związane z wycofaniem produktu.

Autor: tol//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock