Lidl wycofuje produkt. Ostrzeżenie dla klientów

Z kraju

Rekordowe ceny awokado. Przez susze i rosnący popyttvn24bis
wideo 2/4

Lidl Polska wycofał z półek paprykę z powodu przekroczenia dopuszczalnego poziomu związku chemicznego o nazwie Ethephon. Może on powodować między innymi kłopoty żołądkowe.

Wewnętrzne badania Lidla wykazały przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu. W związku z powyższym firma Lidl Polska podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu "Papryka słodka, luz" o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 roku - poinformowała firma w oświadczeniu.

Problemy zdrowotne

Jak wytłumaczono Ethephon (Etefon) może powodować wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: częstsze oddawanie moczu, biegunka. "Ze względu na powyższe nie zaleca się dalszego spożywania produktu" - dodano.

Sieć podkreśla, że zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 roku. "Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. 

Zwrot towaru dotyczy wyłącznie produktu "Papryka słodka, luz" o numerze partii L 28/07, która była sprzedawana w dniach 17-21 lipca 2018 r. Wszystkie inne produkty, z uwzględnieniem innych papryk słodkich, sprzedawane przez Lidl w Polsce nie są objęte wycofaniem" - zaznaczyła firma.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock