Lidl ostrzega przed produktem. "Nie można wykluczyć wystąpienia ryzyka pożarowego"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
kris/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Prezes POHiD o maseczkach w sklepachTVN24
wideo 2/2
TVN24Prezes POHiD o maseczkach w sklepach

W trosce o bezpieczeństwo klientów wycofano odkurzacz bezprzewodowy marki Silvercrest wraz z akumulatorem. Artykuł był sprzedawany w Polsce w sklepach Lidl - poinformowała sieć w komunikacie.

"Firma Hoyer Handel GmbH w trosce o bezpieczeństwo konsumentów wycofuje obecnie z rynku artykuł Odkurzacz bezprzewodowy 2 w 1 SHAZ 22.2 D5 marki Silvercrest o numerze (IAN) 339791_1910 (patrz tabliczka znamionowa), wraz z akumulatorem" - napisano w komunikacie.

Prośba o zaniechanie użytkowania

Jak wyjaśniono, "w jednostkowych przypadkach w artykule o powyżej podanym numerze nie można wykluczyć prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka pożarowego podczas ładowania urządzenia lub podczas jego użytkowania".

Producent prosi wszystkich klientów o "zastosowanie się do niniejszego wycofania i zaniechanie dalszego użytkowania produktu (oraz akumulatora)".

Odkurzacz był sprzedawany w Polsce w sklepach Lidl od 21 września 2020 roku. "Można go oddać w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony" - czytamy w komunikacie.

"Firma Hoyer Handel GmbH przeprasza wszystkich klientów, którzy kupili wskazany produkt, za powstałe niedogodności" - napisano w komunikacie.

Ostrzeżenie dla klientów Lidl - odkurzacz marki Silvercrestlidl.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Autor:kris/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock