Kolejne zniżki dla rodzin. Lidl dołączył do listy

Z kraju

Eurostat: średnie ceny w Europie, Polska tańsza niż Niemcy TVN24 BiS
wideo 2/5

Od dziś wszyscy posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą liczyć na specjalne rabaty na wybrane produkty w sieci sklepów Lidl - poinformowało ministerstwo rodziny. Do programu dołączyła także firma Komex, która udziela zniżek w sklepach 5-10-15.

Jak wskazano w komunikacie resortu, od 1 sierpnia do 31 lipca 2018 roku Lidl będzie realizować specjalne promocje dla posiadaczy karty, we wszystkich sklepach w Polsce. Wśród produktów objętych rabatami będą między innymi warzywa, owoce, specjalne produkty dla dzieci czy środki czystości.

- Zależy nam, żeby zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny były realnym wsparciem. Rabat przydzielany w sklepach, gdzie rodziny robią duże codzienne zakupy to spora ulga dla domowego budżetu. Liczę na to, że kolejne duże sieci sklepów dołączą do programu i będą wspierać rodziny wielodzietne - powiedziała cytowana w komunikacie Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Przypomniano, że od 1 lipca w programie uczestniczy także firma Komex oferująca zniżki na odzież dziecięcą w sklepach 5-10-15.

Będą zmiany

Jak poinformował resort, do tej pory wydano ponad 1,8 mln kart dla 391,7 tys. rodzin wielodzietnych. Zniżki oferuje ponad 2,5 tysięcy firm i instytucji, a wśród nich między innymi sieci marketów Simply, Carrefour, Piotr i Paweł czy Intermarche (pełna lista firm i instytucji).

Program czekają wkrótce zmiany.

Dzięki specjalnej aplikacji korzystanie z karty będzie możliwe od razu po jej przyznaniu przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez konieczności oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika. Plastikowa karta pozostanie jednak w obiegu. Posiadacze będą mogli korzystać z obu form alternatywnie.

Na tym jednak nie koniec. Od 2018 roku uprawnienia do Karty Dużej Rodziny będą mieli również ci rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci (obecnie mają do niej prawo ci mający trójkę dzieci na utrzymaniu aktualnie).

Autor: mb//bgr / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Raporty: