Z kraju

Z ministerstwa na stanowisko wiceprezesa dużego banku

Z kraju

[object Object]
Jagiełło: sieć banków w Polsce pracuje normalnie ZBP
wideo 2/2

Dotychczasowy wiceminister finansów Leszek Skiba oraz Grzegorz Olszewski zostali powołani na stanowiska wiceprezesów Banku Pekao.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak wynika z komunikatu banku, Grzegorz Olszewski objął funkcję wiceprezesa w środę. Leszek Skiba zacznie pełnić nowe obowiązki od 20 kwietnia.

Prezesem Banku Pekao od listopada 2019 roku jest Marek Lusztyn.

Nowi wiceprezesi

Leszek Skiba trafił do Ministerstwa Finansów w 2015 roku. Pełnił funkcję podsekretarza stanu w MF, gdzie odpowiadał za nadzór nad polityką makroekonomiczną oraz nad legislacją w obszarze podatkowym w latach 2016-2017 i wsparcie legislacji dotyczącej rynków finansowych i kapitałowych. Od marca 2019 roku do kwietnia 2020 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

W przeszłości był zatrudniony w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego.

Grzegorz Olszewski od kwietnia 2019 roku pełni funkcję członka zarządu Banku Pekao, odpowiedzialnego początkowo za zarządzanie produktami inwestycyjnymi i ubezpieczeniowymi, a następnie za nadzór nad Pionem Technologii i Operacji, gdzie odpowiada między innymi za robotyzację i automatyzację operacji bankowych i koordynację współpracy z grupą PZU SA.

Równolegle Olszewski pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Pekao Investment Management oraz Pekao Financial Services.

Największe banki

Zdecydowanie największym bankiem w Polsce jest PKO Bank Polski, który na koniec trzeciego kwartału 2019 roku zgromadził aktywa przekraczające 300 miliardów złotych. Jest to niezmienny lider pod tym względem.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Pekao z aktywami na poziomie 191 miliardów złotych. Trzecie miejsce pod względem sumy aktywów przypadło Santander Bank Polska, który zgromadził na koniec trzeciego kwartału 2019 roku 177 miliardów złotych.

Pierwszą piątkę zamykają ING Bank Śląski oraz mBank.

Autor: mb/ToL / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: gov.pl

Pozostałe wiadomości