Wałęsa u Pieńkowskiej. Program "Świat" o godz. 20.20

Z kraju


To Stany Zjednoczone dokonały przewrotu na Ukrainie a bojownicy z Majdanu byli szkoleni w Polsce - tak mówi Putin. Jak walczyć z propagandą Moskwy? Gościem programu "Świat" będzie dziś były prezydent Lech Wałęsa.

Z Lechem Wałęsą będziemy także rozmawiać na temat obecnej sytuacji na wschodzie Ukrainy. Byłego prezydenta spytamy również o to, czy świat zachodni, a także Polska powinny dostarczyć na Ukrainę śmiercionośną broń.

Propaganda

W niedzielę państwowa telewizja Rossija 1 wyemitowała długo oczekiwany film dokumentalny "Krym. Droga do ojczyzny". W filmie Władimir Putin oświadcza m.in. że choć opozycję na Ukrainie formalnie popierały przede wszystkim kraje europejskie, to jednak "prawdziwymi animatorami przewrotu państwowego" w tym kraju w lutym 2014 roku były USA. Prezydent Rosji dodał, że "szkolenie odbywało się na zachodzie Ukrainy, w Polsce i częściowo na Litwie". - Jak postąpili nasi partnerzy? Sprzyjali dokonaniu przewrotu państwowego, tj. zaczęli działać z pozycji siły - wskazał.

Podobne tezy Putin formułował nie raz. Już w zeszłym roku wspominał o szkolonych "w bazach zagranicznych Litwy, Polski i Ukrainy" osobach, które "atakowały w Kijowie".

Program "Świat" od poniedziałku do piątku o godz. 20.20 w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: red/ / Źródło: TVN24 BiS