Spora kumulacja w Lotto. Sprawdź, ile możesz wygrać

Z kraju

tvn2420 mln zł - tyle można wygrać w sobotnim losowaniu Lotto

20 mln zł - tyle można wygrać w sobotnim losowaniu Lotto. Wszystko przez to, że obecna kumulacja narasta od 19 czerwca. Do tej pory największa wygrana padła w zeszłym roku. Wówczas szczęśliwy posiadacz zwycięskiego kuponu zgarnął aż 35 mln złotych.

Szczęśliwy kupon został zakupiony w kolekturze w Ziębicach (Dolny Śląsk).

Na drugim miejscu największych wygranych znajduje się Gdynia, gdzie w lutym 2012 roku "szóstka" przyniosła zwycięzcy aż 33,7 mln złotych. Na podium znalazł się jeszcze kupon sprzedany we wrześniu 2012 roku w Bolesławcu, gdzie padła wygrana 30,9 mln zł.

Podatek

Szczęśliwcy muszą pamiętać, że wygrane są opodatkowane. W przypadku kwot powyżej 2 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. wygranej sumy.

Wypłata wygranej w Lotto nie jest dzielona na raty. Gracz odbiera ją w całości. Od niego zależy, czy chce wziąć pieniądze w gotówce, czy woli, by przelano mu ją na konto lub kilka kont bankowych.

Prawdopodobieństwo

Jakie są jednak szanse na wygraną? Z 49 liczb 6 cyfr można wybrać na nieco ponad 13 mln sposobów. To oznacza, że szansa, że wybierzemy tę właśnie jedną jedyną "szóstkę", jest mniejsza niż jedna trzynastomilionowa.

Co wybrać?

Jak wynika z danych wygenerowanych na stronie Totalizatora Sportowego, najczęściej losowaną liczbą jest 13. W ostatnich 16 latach wystąpiła ona aż 303-krotnie. Oznacza to, że pojawiła w 14 procentach wszystkich losowań.

Na drugim miejscu znajduje się liczba 45. Wystąpiła ona 289 razy. Niewiele mniej w losowaniach pojawiało się 17, które uzupełnia podium zestawienia.

Na czwartym miejscu jest liczba 32, wskazywana 286 razy. W losowaniach od stycznia 2000 roku 284 razy pojawiała się liczba 6. To 13 procent wszystkich losowań.

Pierwszą szóstkę najczęściej pojawiających się liczb w totku uzupełniają dwie liczby: 4 i 18. Pojawiały się 282 razy.

Najwyższe wygrane w Lotto i Lotto PlusLotto

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24