KRUK ostrzega przed fałszywymi listami. "To działanie przestępcze"

TVN24 Biznes

ShutterstockGrupa KRUK wydała ostrzeżenie

Grupa KRUK ostrzega przed fałszywymi listami i wiadomościami e-mail. Chodzi o wezwania do zapłaty za abonament radiowo-telewizyjny. "Listy zostały wysłane przez oszustów, którzy wykorzystują nazwę i zniekształcone logo firmy KRUK. Jest to działanie przestępcze" - czytamy w komunikacie firmy.

Grupa podkreśla, że "nie zajmowała się i nie zajmuje się obsługą zaległości z tytułu abonamentu RTV". "Jest to próba wykorzystania popularnego ostatnio tematu opłat abonamentowych i znanej marki naszej firmy. Sprawa została przekazana organom ścigania" - czytany.

KRUK ostrzega przed oszustamiGrupa KRUK

Rzekome zadłużenie

Grupa KRUK informuje też, że "wysłane są wiadomości mailowe z fałszywą informacją o rzekomym zadłużeniu i skierowaniu sprawy do komornika sądowego w celu odzyskania należności". Jak czytamy, "wiadomości są wysyłane z adresów damian.kaszuba@lpkruk.eu, andrzej.kowalik@kruka.pl, j.kuszyba@pl.kruk.eu, tadeusz.krostka@eu.kruk.pl oraz krzysztof.r@kruksas.pl". "W związku z falą fałszywych maili od nadawcy podszywającego się pod Grupę KRUK prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Prosimy, aby pod żadnym pozorem nie otwierać załączników, bo mogą one poważnie uszkodzić komputer. O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy już właściwe organy ścigania. Jesteśmy także w bieżącym kontakcie z właścicielami domen, z których wiadomości są wysyłane, w celu usunięcia odpowiednich adresów mailowych" - pisze KRUK. W przypadku otrzymania maila o rzekomym zadłużeniu w Grupie KRUK, którego autentyczność wzbudza zastrzeżenia, firma prosi o pilny kontakt mailowy na adres: info@kruksa.pl lub telefonicznie: 71 8888 000.

Autor: mn / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock