Największy polski producent rowerów przejmuje holenderską markę

Z kraju

ShutterstockKross przejmuje holenderską markę rowerową

Polski producent rowerów Kross podpisał umowę przejęcia aktywów spółki Multicycle B.V. - poinformowała spółka. Multicycle to holenderska firma z wieloletnią tradycją posiadająca w swojej ofercie miejskie rowery oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. W listopadzie znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność.

Dla Kross przejęcie ponad 40-letniej marki Multicycle oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie - stwierdza komunikat. Teraz w ich produkcji i dystrybucji będą znajdować się rowery i akcesoria sportowej marki Kross, rowery miejskie Le Grand i rowery elektryczne i tradycyjne Multicycle.

Wkrótce ruszy sprzedaż

Wraz z przejęciem, Multicycle otrzymuje szansę na odzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży w Holandii i na rynkach zagranicznych - podkreśla Kross.

Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest w najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę. Mimo, iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel Multicycle planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

Kross to największy polski producent rowerów z 27 letnim doświadczeniem. Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu - górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów.

Zobacz: Wirtualna wyprawa rowerowa (Film z 23.01.2017)

Wirtualna wyprawa rowerowaTVN24 BiS

Autor: azb/ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock