Koszalin z własnym becikowym. Da rodzicom 300 zł

Koszalin z własnym becikowym? 300 złotych na każde dziecko
tvn24Koszalin z własnym becikowym? 300 złotych na każde dziecko

300 złotych becikowego - tyle otrzymają mieszkający w Koszalinie rodzice dzieci, które przyszły na świat w 2015 roku. Dodatkowo otrzymają też tysiąc złotych standardowego becikowego.

Mieszkańcy Koszalina, którym w 2015 roku urodzi się dziecko otrzymają 300 złotych becikowego od samorządu. Świadczenie będzie wypłacane rodzicom, którzy są zameldowani na terenie miasta. Warto podkreślić, że przysługuje ono wszystkim - niezależnie od dochodu, a formalności trzeba załatwić w ciągu pół roku od przyjścia pociechy na świat.

Walka z demografią

Koszalińskie becikowe to sposób władz miasta na złe prognozy demograficzne. Władze miasta liczą, że w ten sposób rodzice chętniej będą decydować się na posiadanie potomstwa.

- Wszyscy wiemy, że prognozy demograficzne są jak czarny scenariusz. Stąd pomysły, aby dzieci w Koszalinie było coraz więcej. Becikowe wynosi 300 zł. To gest samorządu - mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina i dodaje, że w jego mieście wszystkie dzieci mają miejsce w przedszkolach. - Mamy też ponad 400 miejsc w żłobkach - dodaje.

Większa pomoc

Rodzice z Koszalina poza świadczeniem z samorządu dostaną też rządowe becikowe. Mowa o “jednorazowej zapomodze z tytułu urodzenia się dziecka” - jak określono świadczenie w ustawie.

Wsparcie dla świeżo upieczonych rodziców wynosi tysiąc złotych i jest wypłacane od 2006 roku. Od stycznia 2013 roku mogą z niego skorzystać rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1922 zł.

Autor: msz / Źródło: tvn24bis.pl, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości