Emerytura bez podatku priorytetem PSL. "Bez tego nie wejdziemy w żadną koalicję"

Z kraju

Rafalska o waloryzacji rent i emeryturTVN24 BiS
wideo 2/4

Emerytura bez podatku to jest nasze święte zobowiązanie i nie wejdziemy w żadną koalicję powyborczą, jeżeli nie będzie w programie rządu podpisanego punktu wprowadzenia w Polsce emerytury bez składek - zadeklarował prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz w niedzielę uczestniczył w powiatowej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Opawie. Podczas spotkania szef ludowców zwrócił się do zgromadzonych osób o wsparcie projektu partii dotyczącego emerytur bez składek i podatków, który zakłada wzrost świadczeń o około 20 procent. Jak podkreślił, podobny system funkcjonuje m.in. na Węgrzech i krajach nadbałtyckich. Polityk zaznaczył, że w dzisiejszych czasach nie można być obojętnym, bo albo Polska będzie braterstwem, albo będzie podzielona, bardzo słaba i przez to bezbronna.

- My gwarantujemy bezpieczeństwo, braterstwo, lepszą Polskę, Polskę naszych marzeń, Polskę marzeń naszych rodziców i dziadków. Polskę marzeń, które się nie spełniły jeszcze, ale które, wierzę głęboko, że we współdziałaniu, z kraju marzeń przejdą w rzeczywistość - powiedział Kosiniak-Kamysz. Dodał, że "nie można poddać się tym, którzy dzielą Polskę na lepszy i gorszy sort, którzy potrafią ciągle rzucać kalumnie i oszczerstwa, którzy z niezwykłą determinacją chcą podzielić Polskę, a przez to ją osłabić". - W polityce i w naszym życiu publicznym też przyjdzie normalność. Przyjdzie normalność i my jesteśmy gwarantem tej normalności - podkreślił polityk.

Apel o pomoc rolnikom

Kosiniak-Kamysz odniósł się także do sytuacji sadowników, którzy protestują w związku z niskimi cenami skupu owoców miękkich.

- Wzywam z tego miejsca, z Polski lokalnej, z naszej małej ojczyzny Opatowa, premiera (Mateusza) Morawieckiego i ministra rolnictwa (Jana) Ardanowskiego do podjęcia natychmiastowym działań udzielenia pomocy polskim rolnikom, nie ciągłego szacowania strat, tylko odszkodowań za te straty - mówił polityk.

Autor: mb / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock