TVN24 Biznes | Z kraju

ZUS zmienia godziny otwarcia placówek. "W związku z sytuacją epidemiczną"

TVN24 Biznes | Z kraju

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Morawiecki o tym, ile będzie kosztował nowy pakiet dla firm
Morawiecki o tym, ile będzie kosztował nowy pakiet dla firmTVN24
wideo 2/6
TVN24Morawiecki o tym, ile będzie kosztował nowy pakiet dla firm

Od 2 listopada placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą czynne w poniedziałki krócej niż do tej pory - poinformowano w komunikacie. Jak wskazano, decyzja ma związek z sytuacją epidemiczną.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Od 2 listopada br. placówki ZUS będą czynne w poniedziałki tak, jak w pozostałe dni tygodnia, czyli w godzinach 8.00-15.00. Oznacza to, że oddziały będą otwarte o trzy godziny krócej niż do tej pory.  

Przedstawiciele ZUS zachęcają do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu i skorzystania z e-wizyt. Dzięki nim klienci mogą umówić się z ekspertem na zdalną konsultację. Dzień przed spotkaniem klient ZUS otrzyma SMS-a z przypomnieniem o e-wizycie – na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. W dniu e-wizyty godzinę przed spotkaniem otrzyma mail z linkiem. Po kliknięciu w niego nastąpi połączenie z pracownikiem ZUS.

Pierwsze e-wizyty w ZUS ruszyły 19 października w siedmiu oddziałach: trzech w Warszawie, w dwóch w Poznaniu, a także w Krakowie i we Wrocławiu. Od poniedziałku na wirtualne wizyty w urzędzie można umawiać się w oddziałach ZUS w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu. Od 4 listopada usługa ma być dostępna we wszystkich placówkach.

"Jesteśmy dostępni także przez internet za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w kontakcie telefonicznym" - czytamy w komunikacie.

Do dyspozycji klientów ZUS jest ogólnopolska infolinia pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00–18.00.

Koronawirus w Polsce

Resort zdrowia potwierdził we wtorek 16 300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy dobowy bilans nowych zakażeń od początku epidemii. Przekazano także informację o śmierci 132 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.

Łącznie w Polsce od początku pandemii zakażenie potwierdzono u ponad 280 tysięcy osób.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości