Minister zdrowia o zmianie w handlu: wydaje się, że poprawi komfort

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o zmianie w handlu
Adam Niedzielski o zmianie w handluTVN24
wideo 2/5
TVN24Adam Niedzielski o zmianie w handlu

Wydaje się, że ta jedna niedziela poprawi komfort, rozładowując potencjalny tłok, jaki mógłby się pojawić w galeriach handlowych - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zgodnie z rządowym projektem ma zostać wprowadzona dodatkowa niedziela handlowa - 6 grudnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Zmiany w handlu pojawiły się w projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw. Projekt został opublikowany w środę.

O dodatkową niedzielę handlową był pytany podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia o zmianach w handlu

- Mamy zapewnienie ze strony handlu, że pewien reżim sanitarny, który oczekujemy, będzie pilnowany. Mamy szczególny okres zbliżających się świąt i jak wszyscy wiemy doskonale, to jest też okres związany z zakupami, z przygotowaniem, z prezentami - powiedział szef MZ.

- Wydaje się, że ta jedna niedziela poprawi komfort, rozładowując potencjalny tłok, jaki mógłby się pojawić w galeriach handlowych. Tak że tutaj jakiegoś szczególnego konfliktu i rozbieżności nie było - zapewnił Niedzielski.

W tym roku niedzielami handlowymi będą ponadto 13 i 20 grudnia.

TVN24/PAP

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

Przepisy przewidują katalog 32 wyłączeń. Zakaz w niedziele niehandlowe nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości